Тема: Не
смійся з другого, щоб тобі не було того. Всеволод Нестайко “Суд у цирку”.
Мета: вдосконалювати навички
свідомого, виразного читання;вчити аналізувати прочитане, висловлювати оцінні
судження щодо вчинків дійових осіб; розвивати зв'язне мовлення учнів;
виховувати почуття відповідальності за свої вчинки.
Обладнання: складові таблиці для
розчитування, малюнки для вивчення скоромовки, “чарівна паличка”
Хід уроку
І.
Організація класу
ІІ.
Мовленнєва розминка
1.
Читання чистомовки-добавлянки
Ма-ма-ма
— прийде холодна зима.
Те-те-те
— снігу намете.
Ем-ем-ем-
саночки візьмем.
Дем-дем-дем-
на гірку підем.
2.
Робота над скоромовкою.
Під
землею тягне кріт
до
ведмедя в хату дріт,
щоб
весною у барліг
подзвонити
зайчик зміг.
3.
Розчитування за складовою таблицею.
ІІІ.
Перевірка домашнього завдання.
Виразне
читання казки “Чому в морі вода солона?”
Чого
навчила нас ця казка?
ІV. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення
теми і мети уроку.
Ви вже
знайомі з творами відомого українського письменника Всеволода Нестайка. Це
цікаві оповідання, казки, повісті про незвичайні пригоди ваших ровесників. З
героями його казок теж відбуваються дивовижні події, завдяки чарівним речам.
Сьогодні ми прочитаємо уривок з фантастичної повісті В.Нестайка “Чарівні
окуляри”.
Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.
1.
Розповідь вчителя про письменника.
-
Всеволод Зіновійович Нестайко народився 30 січня 1930 р. в м. Бердичеві на
Житомирщині. Коли хлопчику було 3 роки, сім'я переїхала у Київ. Він страшенно
хотів швидше вирости, стати великим і дорослим. А коли виріс, то збагнув, що
даремно поспішав, дитинство — найпрекрасніша, найщасливіша пора людського
життя. І так захотілося повернутися назад, у дитинство. Та нема у часу дороги
назад. І все ж таки Всеволод Зіновійович знайшов цю дорогу. Він подумки
повертався у дитинство — почав писати для дітей веселі й мудрі книги.
За 50
років у дитячій літературі видано близько 30 книжок оповідань, казок, п'єс.
Найвідоміші
з них “Тореадори з Васюківки”, “Незвичайні пригоди в лісовій школі”. Книги
перекладені 20 мовами.
2.
Опрацювання твору “Суд у цирку”
1.
Прогнозування за заголовком
2.
Словникова робота.
Айн, цвай,
драй- 1,2,3 німецькою.
Зіщулитися
— зігнутися, ніби зменшитися
3.
Читання слів “луною” за вчителем.
Веснянкуватого,
розперезався, одчепись, перезирнулися, однаковісіньких,
найдемократичніший,
здоровенний, навпочіпки, зіщулився, відчайдушно, страждання, не мстив,
найсправедливіший.
4.
Комбіноване читання тексту(учитель-учні)
5.
Перевірка перших вражень.
- Чи справдилося ваше передбачення
щодо змісту казки?
- Назвіть
дійові особи казки.
- Що
здалося смішним?сумним?З ким би ви хотіли потоваришувати?
6. Повторне
читання казки. Гра “Чарівна паличка”(читає учень, до кого на парту потрапила)
Ви
будете читати “ланцюжком”- перед ким на парті опиниться ця чарівна паличка”
7. Аналіз
змісту оповідання з елементами вибіркового читання.
- Яким
був новачок?Знайдіть його опис.
- Чому
Ромка почав насміхатися над Рудиком?
- Якою
була реакція Рудика?
- Чому
хлопчики опинилися у Рудограді?
- Чим
пояснюється така назва міста?Прочитайте.
Які
фантастичні перетворення відбуваються?
Які
чарівні предмети згадуються?Знайдіть абзаци,в яких це сказано.
Чи
справедливим був суд над Ромкою?
8.
Словесне малювання.
- Що буде
далі?
9.
Прогнозування 2 частини.
- Який
малюнок ви б намалювали?
10.
Підсумкова бесіда.
- Як
називається велика тема, яку продовжуємо вивчати?
- Який
твір прочитали? Жанр? Хто автор?
-Що
нового ви дізналися про життя і творчість В.Нестайка?
- Кому
віддасте своє читацьке серденько?
- Хто
автору?Поясніть, чому?Хто героям?А хто своїм товаришам за роботу на уроці
читання?
V. Домашнє завдання.
Переказувати
1 частину казки.
Немає коментарів:
Дописати коментар