Тема: Їжа, корисна для здоров'я. Народні традиції
харчування. Практична робота: вибір корисної їжі для харчування.
Мета: розширити уявлення учнів про їжу, корисну та шкідливу
для здоров'я; познайомити із традиційними національними страви; Вчити їх правильно
харчуватися,розвивати вміння працювати з додатковою літературою, готувати
повідомлення; продовжувати виховання
та прагнення учнів до здорового
способу життя.
Обладнання:презентація "Вітаміни", плакати, які дають
змогу ілюструвати принципи раціонального харчування; додаткова література;
природні овочі та фрукти.
Тип уроку: проект
Хід уроку
І. Організаційний момент
Дзвоник всім нам дав наказ
До роботи! Швидко в клас
Будемо уважні та старанні всі,
сядемо рівненько на місця свої.
ІІ. Оголошення теми і мети уроку
Прочитайте вислів, який належить
давньогрецькому філософу Сократу
"Ми живемо не для того, щоб їсти, а їмо для того, щоб
жити"
Прийом "Обговоримо
разом"
- Як ви розумієте цей
вислів?
(Від того, що людина їсть,
скільки і коли залежить стан здоров'я)
ІІІ. Опрацювання нового матеріалу.
1.Мотивація
Народна мудрість
застерігає: "Щоб не трапилось біди, обережним будь завжди!"- це і
буде девізом нашого уроку. Зміст цієї мудрості давайте спробуємо розкрити у
процесі роботи на уроці.
2.Робота з підручником
(с.16)
Читання тексту.
Для чого потрібно їсти?
Чому не можна обійтися без
їжі?
Що вона дає для життя?
Робота в зошиті ( с.16 № 4)
Склади речення й дізнайся
про те, чим є для організму людини їжа.
тепла, росту, і здоров'я,
енергії, людини, Їжа – джерело
(Їжа – джерело тепла,
росту, енергії і здоров'я людини)
3.Розповідь вчителя про цінність продуктів харчування.
Роль їжі в збереженні
здоров'я дуже велика. Їжа має безпосередній вплив на працездатність, розумовий
та фізичний розвиток, тривалість життя людини. До складу повноцінного раціону
мають входити такі поживні речовини: білки, жири, вуглеводи, вітаміни,
неорганічні речовини,мікроелементи. Люди
які потерпають від неправильного і нерегулярного харчування варто було б
задуматися про щоденне вживання вітамінів.
(Клас був поділений на групи. Кожній
групі було дане завдання )
Цікавинки від
групи « Капітошка »
Харчування забезпечує
життєдіяльність організму та є його найважливішою біологічною потребою Усі
необхідні організму речовини людина отримує з їжі, яку споживає. Ми їмо різні
продукти, не замислюючись над тим, для чого потрібні нам ці речовини, у якому
вигляді необхідно вживати їх.
Проблемне питання:
Що необхідно організму для
нормального росту та розвитку?
Цікавинки від групи
«Веселка»
Практична робота. Вибери
корисну їжу для здоров'я.
(на дошці малюнки двох
хлопчиків - худого і товстого між ними різні види їжі)
Завдання: Вийти до дошки і
розділити їжу між хлопчиками.
Хто з них харчувався
правильно. Довести свою думку.
Гра «Корисне і шкідливе»
Учні аплодують один раз –
це здорова їжа, руки вверх- шкідлива їжа
Робота в зошиті (с.15 № 1)
Обвести зеленою лінією
корисні продукти.
Якісну і корисну їжу
вживай – про вітаміни не забувай.
ФІзкультхвилинка
«Варенички» М.Поплавського
Продовження розповіді
учителя
В наш харчовий раціон вітаміни повинні входити в достатній кількості. Вразі
їх нестачі або надлишку виникають різні проблеми
Цікавинки від групи
«Кульбабки»
Проблемне питання:
Чи можливо отруїтися їжею?
Їжа приносить користь
організму людини, але неякісна їжа може призвести до хвороб.
Значний вплив на
харчування людей в Україні мають народні традиції. Україна здавна славилася
своєю багатою національною кухнею. Її традиційні страви вареники, борщі,пампушки,
паляниці, галушки,ковбаси, сало, капусняк,квашена капуста, огірки, напої з
фруктів і меду відомі усьому світу. Найрізноманітніші овочі і фрукти, м'ясо,
птицю, гриби, ягоди – усі дарунки землі використовує різноманітна і винахідлива
українська кухня. На релігійні свята готують обрядові страви: різдвяна
кутя,великодня паска, крашанки тощо. Періодично протягом року чимало українців
постяться, вживаючи здебільшого рослинну їжу.
Гра «Так чи ні»
Українські страви – це:
борщ салат
бутерброд плов
пшоняна каша паска
пампушки куліш
галушки кутя
вареники узвар
пельмені піца
гарбузова каша пироги
- Назвіть щоденні та
святкові страви.
- Які страви вживають у
ваших родинах?
Робота в зошиті (с.15)
Намалюй свою улюблену
страву.
Літературна хвилинка
Народна мудрість про
раціональне харчування говорить:
«Гадай не гадай - борщу
наливай: миску з'їси - здоров'я додаси»
«Як нема борщу – то нема і
їжі » (українське прислів'я)
«Їж та не жирнішай, будеш
здоровіший» (індійське прислів'я)
Бесіда за змістом
прислів'їв.
Цікавинка : Чи
знаєте ви, що за 65 років життя людина в середньому поглинає 124 вагони їжі, на
споживання якої витрачає 6 років життя.
ІУ. Підсумок уроку
Гра «Мікрофон»
Як ви зрозуміли зміст
народної мудрості, яку почули на початку уроку?
- Для чого ми вживаємо
їжу?
- Що таке вітаміни?
- Що належить до корисної
і шкідливої їжі?
- Назвіть щоденні
українські страви.
- Назвіть святкові
українські страви.
- Яка їжа належить до
здорової і корисної?
Перед вами дерево. В мене
на столі – листки з назвами продуктів. Вам потрібно повісити на дерево тільки
листочки з назвами корисної їжі.
У народі кажуть: «Їжа –
друг, їжа - ворог». Тож давайте будемо дотримуватися розумних меж у харчуванні.
У. Домашнє завдання
Повторити правила
раціонального харчування
Немає коментарів:
Дописати коментар