Тема: Василь Сухомлинський
“Флейта і Вітер”
Мета: продовжити ознайомлення учнів з творчістю В.
Сухомлинського; вдосконалювати навички правильного, свідомого читання;
збагачувати активний словник учнів; розвивати вміння робити висновки та
узагальнення, висловлювати свої думки в логічній послідовності; розвивати
творчу уяву молодших школярів, їхню фантазію; виховувати пізнавальний інтерес.
Обладнання: картинковий план,
малюнки для вивчення скоромовки, складові таблиці, картки з деформованими
словами, аркуші з написами для гри”Лабіринт”, кольорові питання.
Хід уроку
І. Організація класу.
Емоційне налаштування на урок
- Діти, усміхніться до мене, подаруйте посмішку один
одному, і тоді ми з гарним настроєм почнемо урок.
Усміхніться всім навколо:
Небу,сонцю, квітам, людям.
І тоді обов'язково
День тобі веселим буде!
- На уроці ми будемо працювати за картинковим планом.
ІІ. Мовленнєва розминка.
1. Робота над чистомовкою.
Цям-цям-цям — важко взимку горобцям,
Ти-ти-ти - їм
зерняток не знайти.
Ти-ти-ти - треба
крихт їм принести,
ати-ати-ати — щоб їм під стріхою дрімати.
Ички-ички-ички — тут же скачуть і синички,
ів-ів-ів — доганяють горобців.
Ди-ди-ди — будуть довго холоди?
Ни-ни-ни — чи діждемося весни?
2. Робота над скоромовкою (вивчення за допомогою графічних асоціацій)
Їхав грудень возом,
Віз мішок морозу,
До морозу криги,
А до криги снігу.
3. Робота за складовою таблицею
4. Робота в парах з деформованими словами(картки)
ІІ. Актуалізація опорних знань. Підготовка до сприймання
нового матеріалу.
1. Гра “Подолай лабіринт”
- Прочитайте слова і ви дізнаєтеся, з яким письменником ми зустрінемося
сьогодні на уроці.
2. Вправа “Коло знань”
- Що ви знаєте про В.О.Сухомлинського?
- Які твори вже читали?
3. Розгадування загадки.
Рукавом махнув — дерево зігнув.(вітер)
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку. Прогнозування.
- Твір, який ми сьогодні прочитаємо, називається “Флейта і Вітер”.
Що таке флейта?(демонстрація малюнка)Спробуйте
здогадатися, який жанр цього твору?Чому вирішили, що казка?Спробуємо
спрогнозувати, про що буде ця казка?
Що прогнозуємо? |
Чи справдився прогноз? |
Чому? |
|
|
|
ІV. Вивчення нового матеріалу.
1. Словникова робота.
Негода жайворонок
стріха не
підкоряється
залюбки
2. Знайомство зі змістом казки.
Самостійне мовчазне читання казки учнями.
3. Перевірка первинного сприймання казки.
- Чи сподобалася вам казка?Чи
справдився наш прогноз щодо змісту нової казки?(обговорення)
4. Повторне читання ланцюжком.
Читає учень, на парту якого потрапила сопілочка.
5. Взаємні питання. Робота за кольоровими питаннями.
(орієнтовні питання:
Хто сидів на лавці?
Де сидів?На чому грав?
Хто прислухався до його пісні?
Хто з подивом слухав гру?
Про що грав Музикант?
Куди пішов?
Хто вирішив пограти?Чому?
Як грала флейта?
Про що задумався Вітер?Чому вона не підкорилася?)
6. Гра “Знайди і прочитай”
Учитель читає початок речення, учні повинні знайти
кінцівку речення у підручнику і прочитати.
7. Робота над мораллю казки. Підбір заголовка у вигляді
прислів'я.
- Як і кожна казка, ця теж має свою
мету. Що хотів нам сказати Василь
Сухомлинський?
- Яке прислів'я відповідає цій казці?Яке з них може
стати заголовком?
Ще не той музика, хто в дудку дме.
Вік живи, вік учись.
8. Творчий переказ.
-Уявіть, що Музикант почув, як грав на флейті Вітер. Як
би він розказав про цю історію?А Вітер?А якщо заговорить флейта?
9. Словесне малювання.
- До цієї казки немає малюнка. Що ви намалювали б?
V. Підсумок уроку.
- Ось і підійшов до завершення наш
урок. Чи сподобався він вам?
- Кому б ви віддали читацьке серденько?Хто автору?(поясніть,
чому?)
Хто — героям?А хто — своїм товаришам за роботу на уроці читання?
IV. Домашнє завдання.
Розповідати казку від імені героїв, намалювати
ілюстрацію.
Немає коментарів:
Дописати коментар